+90 (533) 889 69 79 | +90 (548) 836 69 79
KKTC JET TEMİZLEME
Her türlü tıkanıklık profesyonel şekilde açılır.Mutfak tıkanması,klozet tıkanması,kanalizasyon ve lavabo tıkanmlar.Her türlü gider tıklanmaları için bizi arayabilirsiniz.
Hemen Ara

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Tıkalı banyo gideri dendiğinde aklımıza bir çok seçenek gelmeli. Çünkü banyolarda yer süzgeçleri, küvet giderleri ve duş giderlerinin tümü bunun kapsamı içindedir. Suyu çekmeyen gider olarak banyolarda karşımıza çıkar. Bunun için elbette farklı bir çok sebep ve buna bağlı gelişen gider tıkanmaları vardır.

Banyo Giderleri Neden ve Nasıl Tıkanır :

Bu bir alt başlık gibi görünse de suyun gitmediği banyo gideri tek bir ana başlık olarak bile ele alınabilir aslında. Çünkü bir çok sebebi olduğu gibi, sonuçları da bazen sizin için kabus olabilir.Tıkanmış yer süzgeci yada başka bir gider için ilk neden olarak banyolarda en yaygın kullanılan sabundan bahsederiz. Sabun bildiğiniz gibi gliserin yani yağ demek. Banyoların da olmazsa olmazı olduğu için banyo giderlerinin de tıpkı mutfakta ki gibi yağlı atıklara mahsur kaldığını unutmayın. Ve gliserin katı bir yağ olduğundan mutfaktakinin aksine boruları tıkayıcı çok daha fazla bir etkisi var.

Tabi bir de bunların üstüne eklenen saç telleri var ki bu tam da bir tıkanma sebebi. Hele de banyo da süzgeç yada filtreleme tarzı bir kapak yoksa küvet tıkanıklığı kaçınılmaz son.

Başka bir sebep tesisatın düzgün eğimle ve doğru döşenmemiş olması. Aslında en önemli sorun bu,  çünkü geri dönüşü, tadilatı zor. Üstelikte mülk sahibi için bazen ciddi mali külfet anlamına gelebiliyor.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır :

Bir kaç madde ile adım adım nasıl bir yol takip edebileceğinizi anlatalım :

  1. İlk adım olarak giderden suyun yavaş aktığını gördükten sonra, gidere sıcak su dökerek açılıp açılmadığını kontrol edin. Yukarıda da dediğimiz gibi gibi sabun yani gliserin katı bir yaz olduğu için sıcak su onu gevşeterek çözer ve böylece giderdeki atıklar su ile temizlenebilir.
  2. Bu işe yaramadı ise bilmeniz gereken gider de bol miktar da saç yada kıl da olduğu. Peki bunu nasıl temizleyeceksiniz. Aslında kolay çünkü bunun için bir karga burun ile tel askı yeterli. Tel askıyı açın ve ucuna minik kanca şeklinde bir burgu yapın. Bu kancanın amacı giderin içine sokulduğu zaman orada ki saçları geri çekerken temizlemesi için. Bu şekilde gidere teli bir kaç defa sokup temizleyin ve tüm giderin temizlendiğine emin oluncaya kadar devam edin.
  3. Üçüncü adım da gideri telle temizledikten sonra sıcak su ve karbonat ile tekrar yıkayıp kirden iyice arındırın. Muhtemelen bu üç adım ile tıkanıklık açılacaktır.
  4. Bu adımda ilk üç adım fayda etmediyse kimyasal kullanma zamanı gelmiştir. Kostik açıcı kullanabilirsiniz dikkatli olmak şartıyla.
  5. Son adım artık yapacak bir seçenek kalmadığı için en iyi çözüm artık bir tıkanıklık açma servisi çağırmak.
13 Aralık 2016
4.215 kez görüntülendi
Hemen Arayın - kktcellHemen Arayın - vodafoneYerinde Tespit Formu
× Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?